WGSN moda və dizayn sahəsində trendlərin təhlil və proqnozlaşdırma agentliyinin proqnozlarına görə Millenial Pink iki il ərzində mövqelərindən geri çəkiləcək və növbəti nəslin yeni dəbli palitrasına tabe olacaq. 2020-ci ilin yayın ən dəbli çaları neo nanəli (Neo Mint) - eyni zamanda təbii və texnoloji rəngin olacağı gözlənilir. Gucci brendinin payız-qış kolleksiyasının futuristik nümayişində improvizasiya olunmuş "xəstəxana" divarları bu rəngə boyanmışdı. Bu rəngdə soyuqluq ab-havası var, amma unutmayaq ki, 2020-ci il Ridley Scottun "Ülgüc üzərində qaçan" hadisələrindən dərhal sonra başlayır və başqa cür ola bilməz.
6 sentyabrda Dazed Digital moda şöbəsinin başçısı Emma Hope Olvud, WGSN analitik agentliyinin eksperti Jane Boddy və Coloro kontenti üzrə redaktor Joanne Thomas iki ildən sonra Neo-Mint rəngini podiumlarda hansı çalarların müşayiət edəcəyini müzakirə edəcəklər. Əsas beşliyə açıq mavi (Purist Blue), qara qarağat (Cassis), yemiş (Cantaloupe) və tünd-sarı (Mellow Yellow) rəngləri daxildir.

According to WGSN, which is considered to be, as a reputable agency on trend forecast in fashion and design area, Millenial Pink is expected to lose grounds for two-year period and to give place to a new stylish palette of the next generation. The neo- mint color, which is, at the same time, natural and technological one, has all chances to become the fanciest shade of summer 2020. The offhand “hospital” walls were painted that color at the futuristic show of autumn and winter Gucci collection. Chill creeps from it, however, we shouldn’t forget, 2020 is to arrive immediately after Scott Ridley’s “Blade runner” events and no alternative is presumed.
On the 6th of September the head of Dazed Digital’s fashion department, Emma Hope Allwood, the expert of analytic agency WGSN, Jane Boddy and the Coloro;s content editor, Joanne Thomas are to discuss, which shades are supposed to accompany neo-mint at all podiums in two-year period. Main five shades are Purist Blue, Cassis, Cantaloupe and Mellow Yellow.