Londonda toy və axşam modası aləmində ən gözlənilən hadisələrdən biri – Bridal fashion week keçirilib. Treyd-şou Londonun ExCel sərgi mərkəzində baş tutub, tədbirdə 40 ölkədən 14 000 riteyler iştirak edib. Dəbli paytaxt publikasına Azərbaycan brendləri də təqdim olunub.
"Britaniya dəbli bazarı" – eyni zamanda ən perspektivli və ən tələbkar bazarlardan biridir. O, dərhal orta səviyyəni filterdən keçirir. Biz yalnız istedadlı, yaxşı təhsil almış peşəkar dizaynerlərlə işləyirik. Bu dəfə LBWF-də böyük məmnuniyyətlə fitri istedadı və italyan feşn-dizaynerlik diplomunun fantastik miksini nümayiş etdirən Nərgiz Eyvazovanın "Şamax çariçası" kolleksiyası və 20 ildən çox uğurla öz modasını yaradan peşəkar dizayner İradə Qurbanovanı təqdim etdik. Safiya Babayevanın yeni "Sarı gəlin" kolleksiyası inanılmaz təəssürat bağışladı və gurultulu alqış aldı. Zal, sözün əsl mənasında, alqışlarla və gənc dizaynerin ünvanına "Bravo!" çığırtıları ilə dolub daşdı. "Şounu müşayiət edən "Sarı gəlin" Azərbaycan melodiyasının Londonun ExCel damı altında Safiyanın növbəti uğurunu taclandıraraq səslənməsi bizim üçün xüsusilə xoş idi" – Fortras Britaniya şirkətinin baş direktoru Ağa Rəsulov bildirib.

В Лондоне прошло одно из самых ожидаемых мероприятий в мире свадебной и вечерней моды – Bridal fashion week. Трейд-шоу состоялось в выставочном центре ExCel London, в нем приняли участие 14000 ритейлеров из 40 стран. Модной столичной публике были представлены и азербайджанские бренды.
«Британский модный рынок – один из самых перспективных и и требовательных одновременно. Он моментально отфильтровывает посредственность. Мы работаем только с профессиональными дизайнерами, талант которых подкреплен хорошим образованием. В этот раз мы с большим удовольствием представили на LBWF Наргиз Эйвазову с ее коллекцией «Шемаханская царица», демонстрирующей фантастический микс природного дарования и итальянского диплома фэшн-дизайнера, Ираду Гурбанову, профессионального модельера, успешно создающего свою моду более 20 лет. Невероятное впечатление и бурные овации вызвала новая коллекция Сафии Бабаевой «Сары гелин». Зал буквально взорвался апплодисментами и криками «Браво!» в адрес молодого дизайнера. Нам особенно приятно, что сопровождавшая шоу азербайджанская мелодия «Сары гелин» победно прозвучала под сводами лондонского ExCel, ознаменовав очередной успех Сафии», – сказал Ага Расулов, генеральный директор британской компании Fortras.