Londonda toy və axşam modası aləmində ən gözlənilən hadisələrdən biri – Bridal fashion week keçirilib. Treyd-şou Londonun ExCel sərgi mərkəzində baş tutub, tədbirdə 40 ölkədən 14 000 riteyler iştirak edib. Dəbli paytaxt publikasına Azərbaycan brendləri də təqdim olunub.
"Britaniya dəbli bazarı" – eyni zamanda ən perspektivli və ən tələbkar bazarlardan biridir. O, dərhal orta səviyyəni filterdən keçirir. Biz yalnız istedadlı, yaxşı təhsil almış peşəkar dizaynerlərlə işləyirik. Bu dəfə LBWF-də böyük məmnuniyyətlə fitri istedadı və italyan feşn-dizaynerlik diplomunun fantastik miksini nümayiş etdirən Nərgiz Eyvazovanın "Şamax çariçası" kolleksiyası və 20 ildən çox uğurla öz modasını yaradan peşəkar dizayner İradə Qurbanovanı təqdim etdik. Safiya Babayevanın yeni "Sarı gəlin" kolleksiyası inanılmaz təəssürat bağışladı və gurultulu alqış aldı. Zal, sözün əsl mənasında, alqışlarla və gənc dizaynerin ünvanına "Bravo!" çığırtıları ilə dolub daşdı. "Şounu müşayiət edən "Sarı gəlin" Azərbaycan melodiyasının Londonun ExCel damı altında Safiyanın növbəti uğurunu taclandıraraq səslənməsi bizim üçün xüsusilə xoş idi" – Fortras Britaniya şirkətinin baş direktoru Ağa Rəsulov bildirib.

Bridal fashion week took place in London. It is one of the most anticipated events in the world of wedding and evening fashion. This trade show took place in the exhibition center ExCel London and gathered 14000 retailers from 40 countries. Azerbaijani brands were presented to fashion capital public as well.
"The British fashion market is one of the most forward-looking and demanding markets at the same time. It instantly filters out mediocrity. We work only with professional designers whose talent is supported by a good education. This time with great pleasure we presented on LBWF Nargiz Eyvazova with her collection "Queen Shemakhansky" demonstrating a fantastic mix of natural talent and the Italian diploma of the fashion designer, Irada Gurbanova – professional fashion designer who is successfully creating fashion for more than 20 years. The incredible impression and standing ovations were caused by a new collection of Safiya Babayeva of "Sari Gelin". The audience literally blew up, applauding and shouting "Bravo!" to the young designer. It is especially pleasant to us that the Azerbaijani melody "Sari Gelin" accompanying the show victoriously sounded under the sets of the London ExCel, marking the next success of Safiya", – told Aga Rasulov, the CEO of the British company Fortras.