Canlı Dubayın qəlbində, məşhur təmtəraqlı mənzərənin dəbdəbəli müşayəti altında, Nargis Magazine jurnalı avtomobil mühəndisliyinin gələcəyinə baxmaq üçün eksklüziv imkan qazandı. 1 İyun 2024 – cü il tarixində, biz, Land Rover Defender OCTA avtomobilinin təqdimatının şahidi olduq. Bu avtomobil nəinki dəbdəbəli yolsuzluq sənətinə yeni baxış gətirmiş, həmçinin performans və imkanların yeni standartını təyin etmişdir.
Defender OCTA – nın qəlbini, 635PS at gücü və 750Nm dövr sayına malik zəhmli 4.4 litrlik Twin Turbo mild-hybrid V8 mühərriki təşkil edir. Bu qüdrətli güc mərkəzi OCTA – ya imkan verir ki, cəmi 3.8 saniyədə 0 – dan 60mph – dək sürət yığsın. Bu isə, öz növbəsində sözü gedən avtomobili indiyədək yaradılmış ən güclü Defender - ə çevirir. Bu cür performans, müxtəlif ərazilərdə misilsiz idarəetmə və rahatlığı təmin edən innovativ 6D Dinamikli asma texnologiya ilə tamamlanır.
Adını brilliantın oktaedrik formasından götürən, dayanıqlılığı və möhkəmliyi ilə tanınan Defender OCTA özündə möhkəmlik və dəbdəbəli rahatlığı cəmləşdirir. Avtomobilin eksteryeri, sürüş hündürlüyü, genişləndirilmiş duruş və uzadılmış təkər tağları yolda və yolsuzluqda cəsarətli idarəetməni təmin etməklə öyünə bilər. Yenidən dizayn edilmiş bamperlər və sərt gövdəaltı mühafizə onun davamlılığını daha da artırır və sürücüyə nahamar mənzərələri kəşf etmək imkanları açır.
Mark Kameron, Defenderin idarə heyətinin sədri bildirmişdir: “Defender OCTA ilə biz bu əfsanəvi avtomobilin bütün potensialını üzə çıxardıq. O, bizim öndər texnologiyalar və incə sənətkarlıq vasitəsi ilə sərhədləri genişləndirmək məqsədimizi təcəssüm edir”.
OCTA Edition One – nın daxili, interyeri füsünkarlığın yeni mərhələsinə yüksəldən, eksklüziv rəng çeşidləri və doğranılmış karbon liflərindən hazırlanmış detallar da daxil olmaqla xüsusi diqqətlə seçilmiş xüsusiyyətləri nümayiş etdirir. “Body and Soul Seat” texnologiyası ilə təchiz edilmiş oturacaqlar, musiqi və rahatlığı mükəmməl şəkildə birləşdirərək sərnişinləri həssas sürücülük təcrübəsinə qərq edir.
İyul 2024 – cü ildə mötəbər Goodwood Festival of Speed (sürət festivalı) – də təqdimatı nəzərdə tutulan Defender OCTA bütün dünyada avtomobil həvəskarlarını ovsunlamağı vəd edir. Sifarişlər, həvəskarları bu qeyri-adi avtomobilin misilsiz imkanlarını daha dərindən tanış etməyə dəvət edən bir sıra qlobal önizləmə tədbirlərindən sonra qəbul ediləcəkdir.
Daha çox məlumat əldə etmək və gələcək macəralar üçün Land Rover Middle East – I ziyarət edin.
Defender OCTA, dəbdəbəni güzəştsiz performansla cəmləşdirərək, macəra və avtomobil dünyasında olan innovasiyaları birləşdirib Land Rover - in usanmadan mükəmməliyə doğru can atmaq həvəsini ehtiva edir.

В самом сердце оживленного Дубая, среди знаменитых роскошных окрестностей, журнал NARGIS получил эксклюзивную возможность заглянуть в будущее автомобильной инжинерии. С 1 по 4 июня 2024 - ого года мы стали свидетелями презентации Land Rover Defender OCTA — автомобиля, который не только дает новое определение искусству роскошного бездорожья, но и устанавливает новый стандарт исполнения и возможностей.
На основе Defender OCTA лежит мощный 4,4-литровый двигатель Twin Turbo mild-hybrid V8, развивающий невероятную мощность 635 л.с. и и имеюший оборот 735Nm. Эта силовая установка позволяет OCTA разгоняться от 0 до 60 mph всего за 3,8 секунды, что делает его самым мощным среди когда-либо созданных Defender -ов. Такие характеристики дополняются инновационной технологией подвески 6D Dynamics, обеспечивающей непревзойденную управляемость и комфорт на различных поверхностях.
Названный в честь октаэдрической формы бриллианта, известный своей прочностью и редкостью, Defender OCTA сочетает в себе устойчивость и роскошный комфорт. Обновленные бамперы и прочная защита нижней части кузова еще больше повышают его долговечность, позволяя водителям с уверенностью исследовать труднопроходимые окрестности.
Марк Кэмерон, управляющий директор Defender, заявил: «С Defender OCTA мы раскрыли весь потенциал этого легендарного автомобиля. Он олицетворяет наше стремление расширять границы с помощью передовых технологий и изысканного мастерства».
Внутри OCTA Edition One находятся тщательно подобранные характеристики, включая эксклюзивные варианты окраски и детали из рубленого углеродного волокна, что поднимает его интерьер на новую высоту изысканности. Сиденья Performance, оснащенные технологией «Body and Soul Seat», погружают пассажиров в чувственные ощущения от вождения, органично сочетая музыку и комфорт.
Публичный дебют Defender OCTA запланирован на июль, 2024 – ого года в «Goodwood Festival of Speed» (фестифаль скорости). Он обещает очаровать автолюбителей по всему миру. Вскоре после серии глобальных предварительных мероприятий откроется прием заказов, в которые будут приглашены любители автомобилей, чтобы глубже изучить беспрецедентные возможности этого необычного автомобиля.
Для дополнительной информации и иследования будуших приключений, поситите Land Rover Middle East.
Defender OCTA олицетворяет неустанное стремление Land Rover к совершенству, сочетая роскошь с бескомпромиссным исполнением и расширяя границы приключений в автомобильных инновацях.